top of page
 הפסטיבל
WhatsApp Image 2020-04-27 at 12.45.54.jp

#Stay Home 
Israeli Film Festival

  • Facebook
  • Instagram

הפסטיבל הוא יוזמה משותפת של רוני גפן, יוצרת דוקומנטרית ומייסדת אולפן עברית למבוגרים בפריז - L'atelier de l'Hébreu (סדנת העברית) ושל המפיק גיל סימה. (סימה סרטים)

לימוד העברית באולפן מתבצע באמצעות טקסטים ספרותיים, קולנועיים ומוסיקליים המרכזיים לתרבות הישראלית. במסגרת פעילות האולפן, תוכנן קורס עברית בשיתוף פסטיבל הקולנוע הישראלי בפריז, שנקבע לסוף מרץ ונדחה בינתיים. התוכנית הייתה לצפות בסרטים ישראלים בפסטיבל ולדבר עליהם בכיתה. בעקבות משבר הקורונה, העברנו את הקורס לרשת, ובכל שיעור התמקדנו בסרט אחר ואירחנו בכיתה המקוונת את יוצרי הסרט שסיפרו על תהליך היצירה. 

הצלחת הקורס הובילה אותנו לחשיבה על פסטיבל סרטים ישראלי מקוון, לקהל הישראלי והצרפתי היושב בביתו. 

הפסטיבל יכלול סדרת מפגשים מקוונים, דרך אפליקצית "ZOOM".

כל מפגש יתמקד בסדרה או בסרט, ובמסגרתו נארח את היוצרים במקום בו הם מרגישים הכי נוח - בסטודיו או בבית שלהם. הקהל יקבל הצצה לאחורי הקלעים של מיטב היצירה הקולנועית הישראלית. נשמע על האתגרים והדילמות של היוצרים, נצפה בסצנות מרתקות ומורכבות, ונגלה שחלקן דווקא ירדו בעריכה.

השיחה תתנהל בעברית ותתורגם לצרפתית על ידי מתורגמנית. במהלכה, המשתתפים יוכלו להציג שאלות ליוצרים. 

אנחנו מתחייבים לנסות להביא לכם את מיטב היצירה הישראלית, ואת הסיפורים הכי אינטימיים מאחוריה. 

אנו שמחים להציג בפניכם את המפגשים הראשונים של הפסטיבל. נפרסם בהמשך מפגשים נוספים.

אנחנו מציעים את הכרטיסים במחיר סמלי, לכיסוי ההוצאות.

כל עוד אתם בבית, אנחנו אתכם.

תוכנית


ביקור התזמורת

ביום העצמאות, נערוך שיחה חגיגית עם אריק להב לייבוביץ, עורך הסרט, ושי גולדמן, צלם הסרט. נצפה בסצנה המקורית הראשונה של הסרט, שלבסוף ירדה בעריכה. נשמע מהם איך יצרו את רגעי הקסם של הסרט יחד עם הבמאי ערן קולירין, ולמה לדעתם הפך הסרט לאחד הסרטים הישראלים המפורסמים ביותר בעולם. 


הנערים

בשיחה עם חגי לוי, יוצר הסדרה, ואדם גבאי, שמגלם את דמותו של אבישי, נגלה, בין השאר, למה חגי לוי קרא לסדרה "עשבים שוטים" ושינה לבסוף את השם ל"הנערים", שם טעון מאוד שהוביל את בנימין נתניהו לקרוא  לסדרה "אנטישמית". איך השחקן אדם גבאי עבד על הדמות של אבישי, נער הישיבה שהיה שותף לרצח?


מיסטר גאגא

נדבר על הסרט שעוקב אחר היוצר אוהד נהרין. תומר היימן, במאי הסרט, ואיתי רזיאל, הצלם, יסבירו למה העבודה על הסרט נמשכה יותר משמונה שנים וכיצד ניסו לפענח את המפגש האקסטטי בין נהרין לבמה. במקביל לעבודתו כמנהל אמנותי וכוריאוגרף בלהקת בת-שבע, פיתח  נהרין את "גאגא"- שפת תנועה חדשנית ומתפתחת, שנבעה מהצורך לתקשר עם הרקדנים והסקרנות האינסופית למחקר מתמשך של תנועה. למה מאות אנשים בתקופת הקורונה מתחילים לתרגל את הגאגא בצורה מקוונת? מה סוד הקסם שלה?  בסוף המפגש המשתתפים ישתתפו בשיעור "גאגא" קצר בהנחיית הרקדן הצרפתי סטפן פרי.


יוצאים מן הכלל

בשיחה עם רוני קובן, מגיש הסדרה, ושרון קרני, במאית ועורכת התוכן של הסדרה, נדבר על פרקי הסדרה האחרונים שעוסקים במשבר הקורונה. נברר איתם איך זה מרגיש להיכנס בימים אלה לבית החולים הנטוש "איכילוב". נשאל את רוני מה הכי מלחיץ אותו בראיונות, ואילו שאלות הוא מתחרט ששאל. 

 על הפסטיבל

תוכנית

שאלות

תודה על ההודעה, נחזור אליך בקרוב

תשלום

לרכשית כרטיס למפגש

הפתיחה של הפסטיבל:

״ביקור התזמורת״ - ביום העצמאות

לרכשית כרטיסייה - 3 אירועים

רכישת כרטיסים

רוכשים כרטיס לאירוע בודד ב 15 ש"ח  ZOOM ומקבלים לינק לשיחת

ניתן לרכוש כרטיסייה ל4 אירועים ב50 ש"ח

קופה

Design by 

© Atelier hébreu 2020

Screen Shot 2020-04-16 at 19.10.35.png
Keshet_international-Logo.png
logo_sima_f.jpg
bottom of page