#Stay Home 
Israeli Film Festival

 • Facebook
 • Instagram

הפסטיבל הוא יוזמה משותפת של רוני גפן, יוצרת דוקומנטרית ומייסדת אולפן עברית למבוגרים בפריז - L'atelier de l'Hébreu (סדנת העברית) ושל המפיק גיל סימה. (סימה סרטים)

לימוד העברית באולפן מתבצע באמצעות טקסטים ספרותיים, קולנועיים ומוסיקליים המרכזיים לתרבות הישראלית. במסגרת פעילות האולפן, תוכנן קורס עברית בשיתוף פסטיבל הקולנוע הישראלי בפריז, שנקבע לסוף מרץ ונדחה בינתיים. התוכנית הייתה לצפות בסרטים ישראלים בפסטיבל ולדבר עליהם בכיתה. בעקבות משבר הקורונה, העברנו את הקורס לרשת, ובכל שיעור התמקדנו בסרט אחר ואירחנו בכיתה המקוונת את יוצרי הסרט שסיפרו על תהליך היצירה. 

הצלחת הקורס הובילה אותנו לחשיבה על פסטיבל סרטים ישראלי מקוון, לקהל הישראלי והצרפתי היושב בביתו. 

הפסטיבל יכלול סדרת מפגשים מקוונים, דרך אפליקצית "ZOOM".

כל מפגש יתמקד בסדרה או בסרט, ובמסגרתו נארח את היוצרים במקום בו הם מרגישים הכי נוח - בסטודיו או בבית שלהם. הקהל יקבל הצצה לאחורי הקלעים של מיטב היצירה הקולנועית הישראלית. נשמע על האתגרים והדילמות של היוצרים, נצפה בסצנות מרתקות ומורכבות, ונגלה שחלקן דווקא ירדו בעריכה.

השיחה תתנהל בעברית ותתורגם לצרפתית על ידי מתורגמנית. במהלכה, המשתתפים יוכלו להציג שאלות ליוצרים. 

אנחנו מתחייבים לנסות להביא לכם את מיטב היצירה הישראלית, ואת הסיפורים הכי אינטימיים מאחוריה. 

אנו שמחים להציג בפניכם את המפגשים הראשונים של הפסטיבל. נפרסם בהמשך מפגשים נוספים.

אנחנו מציעים את הכרטיסים במחיר סמלי, לכיסוי ההוצאות.

כל עוד אתם בבית, אנחנו אתכם.

תוכנית


ביקור התזמורת

ביום העצמאות, נערוך שיחה חגיגית עם אריק להב לייבוביץ, עורך הסרט, ושי גולדמן, צלם הסרט. נצפה בסצנה המקורית הראשונה של הסרט, שלבסוף ירדה בעריכה. נשמע מהם איך יצרו את רגעי הקסם של הסרט יחד עם הבמאי ערן קולירין, ולמה לדעתם הפך הסרט לאחד הסרטים הישראלים המפורסמים ביותר בעולם. 


הנערים

בשיחה עם חגי לוי, יוצר הסדרה, ואדם גבאי, שמגלם את דמותו של אבישי, נגלה, בין השאר, למה חגי לוי קרא לסדרה "עשבים שוטים" ושינה לבסוף את השם ל"הנערים", שם טעון מאוד שהוביל את בנימין נתניהו לקרוא  לסדרה "אנטישמית". איך השחקן אדם גבאי עבד על הדמות של אבישי, נער הישיבה שהיה שותף לרצח?


מיסטר גאגא

נדבר על הסרט שעוקב אחר היוצר אוהד נהרין. תומר היימן, במאי הסרט, ואיתי רזיאל, הצלם, יסבירו למה העבודה על הסרט נמשכה יותר משמונה שנים וכיצד ניסו לפענח את המפגש האקסטטי בין נהרין לבמה. במקביל לעבודתו כמנהל אמנותי וכוריאוגרף בלהקת בת-שבע, פיתח  נהרין את "גאגא"- שפת תנועה חדשנית ומתפתחת, שנבעה מהצורך לתקשר עם הרקדנים והסקרנות האינסופית למחקר מתמשך של תנועה. למה מאות אנשים בתקופת הקורונה מתחילים לתרגל את הגאגא בצורה מקוונת? מה סוד הקסם שלה?  בסוף המפגש המשתתפים ישתתפו בשיעור "גאגא" קצר בהנחיית הרקדן הצרפתי סטפן פרי.


יוצאים מן הכלל

בשיחה עם רוני קובן, מגיש הסדרה, ושרון קרני, במאית ועורכת התוכן של הסדרה, נדבר על פרקי הסדרה האחרונים שעוסקים במשבר הקורונה. נברר איתם איך זה מרגיש להיכנס בימים אלה לבית החולים הנטוש "איכילוב". נשאל את רוני מה הכי מלחיץ אותו בראיונות, ואילו שאלות הוא מתחרט ששאל. 

 על הפסטיבל

 
 • ביקור התזמורת

  סדנה עם אריק להב ליבוביץ (עורך הסרט) ושי גולדמן (צלם הסרט)  

  21.00 | 29.4 | יום רביעי

  פעם, לא מזמן, ביקרה בישראל תזמורת משטרה מצרית קטנה. הם הגיעו כדי לנגן בטקס חניכה של מרכז תרבותי ערבי, אבל מסיבה נעלמת איש לא הגיע לאסוף אותם משדה התעופה. לבסוף מצאו עצמם בעיירה שכוחת אל בלב המדבר. הלילה הבלתי נשכח שיבלו בעיירה זו משנה לנצח הן את חיי אנשי התזמורת והן את חיי אנשי העיירה.

  במפגש נצפה בסצנה הראשונה והמקורית של הסרט ונגלה שהיא ירדה בעריכה. המשתתפים יוכלו להציג שאלות במהלך שיחת ה-ZOOM. 

   

  לצפייה בסרט לחצו כאן

  יש לבחור את הסרט "ביקור התזמורת" בלינק המצורף, ואז
  ניתן לשכור את הסרט ל-48 שעות במחיר של 15 שקלים.

  הסרט זמין לצפייה ב-VOD של HOT, סלקום ו-yes VOD (חינם דרך הערוץ הישראלי) 

 • הנערים | סדנה עם חגי לוי (יוצר הסדרה) ושחקן הסדרה אדם גבאי ("אבישי" בסדרה) 

  21.00 | 3.5 | יום ראשון

  שלושה נערים יהודים נרצחים בידי מחבלים פלשתינים, ויומיים אחרי כן נרצח נער ערבי ממזרח ירושלים. סוכן השב"כ של 'היחידה היהודית' סימון (שלומי אלקבץ) מקבל את המשימה של חקירת רצח הנער הערבי ועליו להשתמש במקורותיו כדי להגיע לרוצחים, כשברקע משפחתו של הנער מנסה לקבל צדק בעצמה.

  הכטיס כולל לינק לצפייה בשני הפרקים הראשונים של הסדרה. 

 • מיסטר גאגא | סדנה עם תומר היימן (במאי הסרט), איתי רזיאל (צלם הסרט) וסטפן פרי (רקדן ומורה ל"גאגא")

  21.00 | 5.5 | יום שלישי

  סיפורו יוצא הדופן של הכוראוגרף אוהד נהרין דרך צילומים נדירים מתוך חדרי החזרות של להקת בת-שבע וחומרי ארכיון אישיים של נהרין, מאז ילדותו בקיבוץ בשנות ה- 50, שירותו הצבאי והשנים בהן חי ויצר בניו יורק.

  הסרט זמין בHOT8

 • יוצא מן הכלל | סדנה עם שרון קרני (במאית ועורכת התוכן של הסדרה) ורוני קובן (מגיש הסדרה)

  19:30 | 6.5 | יום רביעי  

  במסגרת הסדרה קובן יוצא לפגוש קהילות ייחודיות בנוף הישראלי: אנשים שמבחירה או מחוסר ברירה חיים בדרך השונה באופן קיצוני מכל מה שאנחנו מכירים. קובן הולך להכיר אותם מקרוב וגם לחוות איתם את סגנון החיים המיוחד שלהם.

  לצפייה בפרק לחצו כאן

   

  להצטרפות לשיחת זום יש לאשר הגעה במייל ולהיכנס ללינק הבא ב19:30 ב6.5 
  https://us02web.zoom.us/j/84913715339

שאלות

תשלום

לרכשית כרטיס למפגש

הפתיחה של הפסטיבל:

״ביקור התזמורת״ - ביום העצמאות

לרכשית כרטיסייה - 3 אירועים

רכישת כרטיסים

רוכשים כרטיס לאירוע בודד ב 15 ש"ח  ZOOM ומקבלים לינק לשיחת

ניתן לרכוש כרטיסייה ל4 אירועים ב50 ש"ח

 

Design by 

© Atelier hébreu 2020